V

Rüyada Vadi Görmek Tabiri ve Yorumu

Bir kimsenin rüyada vadi görmesi, salih amele, iyi hal ve helal mala ve o malı Allah yolunda infak etmeye ve Hakk’ın rızasına ermeye işarettir.

Rüyada ekilip biçilme si mümkün olmayan bir vadide olduğunu ve orada yürüdüğünü görmek, hacca gitmeye delâlet eder. Rüyada ağaç, çiçek, güzel bitki ve duru su bulunan bir vadiyi görmek, şöhrete, yüce makama, izzet ve şerefe delâlet eder.

Bazı kere de vadi görmek, orada oturan halka veya orada ekilip biçilen mahsule delâlet eder. Bir kimsenin rüyada bir vadide bir yeri kazdığını ve çukur açtığını görmesi, aile efradından veya akrabalarından birinin ölümüne delâlet eder.

Rüyada bir vadiye düştüğünü ve fakat hiçbir sıkıntı ve acı duymadığını görmek, hükümdar tarafından faydaya veya bir başkan tarafından gelecek hediyeye delâlet eder. Bir kimsenin rüyada vadiden çıktığını görmesi, bütün arzu ve isteklerinin yerine geleceğine işarettir.

Rüyada bir vadide ve düz bir şekilde yüzdüğünü ve istediği istikamette gittiğini görmek, sultanın hizmetine girmeye, ihtiyaç ve maksadının hükümdar tarafından görülmesine delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada kendisiyle gideceği yol arasına bir vadinin mani olduğunu görmesi, eğer o kişi yolcu ise yolunun kesileceğine delâlet eder. Bazı kere de vadi görmek, dağların kendisini kuşatmasından Ötürü zindan ve hapse delâlet eder.

Yorum bırak